بازگشت به آرشیو

نزدیک به نیمی از والدین در آمریکا قصد خرید دستگاه کتاب‌خوان الکترونیک برای هدیه کریسمس دارند

11 دسامبر 2014، ساعت 16:38

منبع عکس

مطلبی که در زیر می‌خوانید خلاصه و ترجمه شده این مقاله است.

نتایج  تحقیقی که در ماه اکتبر امسال در آمریکا انجام شده، نشان می‌دهد کتاب‌خوان‌ها و کتاب‌های الکترونیک هدیه‌های پرطرفداری برای کریسمس امسال خواهند بود. نزدیک به ۴۶٪ والدین در نظر دارند یک دستگاه کتاب‌خوان الکترونیک جدید برای فرزند خود بخرند، ۶ درصد بیشتر از سال گذشته. بیشتر از نصف این والدی (۵۷٪)‌ این دستگاه را برای خود فرزندشان می‌خرند. و خبر خوب برای ناشران این‌که نزدیک به سه چهارم والدین در نظر دارند در کریسمس امسال برای فرزندانشان کتاب الکترونیک بخرند.

آمار دوسال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ را می‌توانید در نمودار زیر باهم مقایسه کنید.


در این نظرسنجی آنلاین ۶۰۳ آمریکایی که فرزندان بین ۲ تا ۱۳ سال دارند و کتاب الکترونیک می‌خوانند به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند.

اندروید دارد به کیندل فایر می‌رسد

هرچند کیندل فایر همچنان در صدر لیست قرار دارد،اما درصد والدینی که قصد خرید کیندل‌ فایر را دارند در یک سال اخیر تغییر چندانی نکرده است (۲۸٪  سال ۲۰۱۲ و ۲۹٪ سال ۲۰۱۳). همچنین درصد والدینی که به دنبال گرفتن جدیدترین مدل آی‌پد هستند تقریبا ثابت بوده است (۱۸٪ سال گذشته  و ۱۹٪ امسال).

اما قصد خرید تبلت‌هایی به غیر از آی‌پد بیشترین جهش را در بین این والدین داشته و از ۱۱ در صد در سال گذشته به ۲۰ درصد رسیده است. این جهش به احتمال زیاد ناشی از افزایش تعداد شرکت‌های عرضه‌کننده تبلت و قیمت‌ پائین‌تر آن‌هاست. شما قصد خرید تبلت یا کتاب‌خوان الکترونیک ندارید؟ به نظر شما چقدر داشتن چنین دستگاه‌هایی در میزان مطالعه کتاب‌های الکترونیک موثر است.


کتاب الکترونیک به عنوان هدیه:

تقریبا سه چهارم والدین برنامه دارند کتاب الکترونیک برای فرزندانشان در کریسمس امسال بخرند، ۷ درصد بیشتر از سال گذشته. این گرایش نشان می‌دهد هدایای دیجیتالی بیش از پیش در حال مرسوم می‌شوند و حتی پتانسیل در اولویت قرار گرفتن را هم دارد.

اما در عین حال والدین مقدار کمتری برای هدیه‌ دیجیتالی در نظر دارند هزینه کنند

۲۵.۱۱ دلار متوسط هزینه‌ای است که والدین در نظر دارند برای کتاب الکترونیک به عنوان هدیه کریسمس ِفرزندانشان اختصاص دهند. این مقدار ۳.۱۵ دلار کمتر از سال گذشته (۲۸.۲۶ دلار)‌ است.  از آن‌جایی که والدین نشان داده‌اند که حاضرند در مقایسه با سال قبل میزان بیشتری برای هر کتاب الکترونیک هزینه کنند (۷ دلار در مقابل ۵.۲۰ دلار)، می‌توان نتیجه گرفت هزینه در نظر گرفته شده برای هدیه کریسمس در سال جدید اجازه خرید سه کتاب را می‌دهد، در حالی که سال گذشته این بودجه اجازه خرید ۵ کتاب را به والدین می‌داد.

 

نزدیک به نیمی از والدین در آمریکا قصد خرید دستگاه کتاب‌خوان الکترونیک برای هدیه کریسمس دارند:

نظر شما ثبت شد و پس از بررسی مدیریت سایت منتشر خواهد شد.